Muzyka

Jak poprawić swój wokal?

Jak poprawić swój wokal?

Głos to nasz naturalny instrument.Nasz instrument wymaga specjalnego traktowania. Delikatnego, częstszego treningu, któremu poprawiamy nasze dźwięki. Taki trening to czasochłonne zajęcie ale jeśli chcesz poprawić wokal należy ćwiczyć. Nawet utalentowani piosenkarze nie mają odpoczynku.

Jak dbać o głos i wokal?

Kilka ćwiczeń na poprawę wokalu, które poprawią twój głos. Dbaj o głos przez cały rok nie tylko w okresie jesienno – zimowym.

Postaw na ćwiczenia oddechowe, czyli wdychanie i wydychanie powietrza pomaga. To ćwiczenie pomaga w trakcie śpiewania, aby nie zabrakło nam powietrza. Zwiększa siły w płucach.

Oddychaj z regulowaną prędkością. Głębokie wdechy przed śpiewaniem, również powaga by nie zabrakło ci powietrza w trakcie śpiewania w trakcie linii.

Ważna jest również rozgrzewka

Rozgrzewka głosu jest bardzo ważna. Oczywiście możesz ćwiczyć sam lub użyć profesjonalnego instrumentu głosowego. Warto wiedzieć, że z rozgrzewki korzystają największe gwiazdy muzyczne przed swoimi koncertami, co świetnie zostało opisane na portalu https://www.sensacja.pl. Przeczytamy tam o tym jak rozgrzewają się najbardziej popularne wokalistki i wokaliści. Ćwiczenia wykonywane samemu:

  • rozluźnij usta i ćwicz mruczenie,
  • ćwicz oddech,
  • śpiewaj głośno cicho / góra, dół.

Pamiętaj by utrzymać swój głos w dobrej kondycji.

Co jeszcze warto wiedzieć i o czym pamiętać?

  • pij dużo ok 6 szklanek po 250 ml dziennie wody, ziółka i herbatę, sok, unikaj kawy z kofeiną i soków gazowanych,
    alkoholu i papierosów.
  • płucz gardło wodą, pomoże nawodnić gardło by nie było suche. Jak wiadomo suche gardło powoduje chrypkę.
  • unikaj krzyków, można zepsuć fałdy głosowe. Oczywiście fałdy puchną.
  • odpoczywaj i daj odpocząć głowosi, jeśli tego nie robisz głos będzie napięty i przeciążony.

Jeśli nie radzimy sobie z objawami głosu najlepiej udaj się do lekarza. Głos do śpiewania musi być perfekcyjny. Jeśli odczuwasz chrypkę przez dłuższy czas nie ignoruj objawów.