Pozostałe

Wsparcie opiekunki pracującej w Niemczech

Wsparcie opiekunki pracującej w Niemczech

Każdy, kto choć raz wyjeżdżał do pracy w opiece w Niemczech, wie, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Opiekunki czują się pewniej, wiedząc, że jest ktoś, do kogo mogą zawsze się zwrócić. Taką funkcję pełnią koordynatorzy z renomowanych agencji. Dzięki nim, oprócz gwarancji terminowej wypłaty i legalnej pracy, opiekun otrzymuje wsparcie w kwestiach związanych z wyjazdem i samą pracą. Sprawdź, na co możesz liczyć, pracując w niemieckiej opiece.

Od rozmowy kwalifikacyjnej po pracę w niemieckiej opiece

Konsultanci, którzy prowadzą rozmowy kwalifikacyjne, powinni być przyjaźni i służyć pomocą. Do nich należy przeprowadzenie kandydata przez proces rekrutacji, odpowiadać na pytania i rozwiewać wątpliwości. Opiekunowie cenią sobie też pomoc w organizowaniu podróży do Niemiec. Na wsparcie w tym zakresie liczą zwłaszcza te osoby, które jadą na swoją pierwszą sztelę. Oczekują, że koordynator poda im pomocną dłoń w kwestii planowania przejazdu, wyboru środka transportu czy zwrotu kosztów własnej podróży. Wszystko zależy od danej agencji – na przykład Veritas zapewnia darmowy przejazd firmowymi busami, ale jeśli chcesz, masz też możliwość podróżowania na własną rękę. Wystarczy dogadać się z agencją, a z pewnością doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.

Kiedy już wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę pracy w opiece w Niemczech, skontaktuj się z firmą opiekuńczą. Zostanie Ci przydzielony koordynator, który pomoże w formalnościach i organizacji wyjazdu. Sprawdzi dokumenty świadczące o legalności zatrudnienia i o ubezpieczeniu zdrowotnym. Nie obawiaj się pytać o kwestie, które Cię nurtują: w dobrej agencji nikt nie pozostawi Cię bez odpowiedzi.

Kompleksowa pomoc dla opiekunki w Niemczech

Firmy zatrudniające opiekunów do pracy w Niemczech mają też za zadanie wspierać ich podczas trwania zlecenia. Gotowość do pomocy jest szczególnie istotna podczas pierwszych dni na szteli. Dzięki temu łatwiej jest przystosować się do nowej rzeczywistości i pokonać stres związany z wyjazdem do obcego kraju. Dla wielu, zwłaszcza początkujących, opiekunek jest to duże obciążenie psychiczne. Przydaje się więc świadomość, że w każdej chwili można skontaktować się z kimś, kto pomoże. Wiele agencji oddaje opiekunkom do dyspozycji specjalny numer alarmowy, na który można dzwonić w awaryjnych sytuacjach. Jest on czynny przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Na co jeszcze może liczyć opiekunka pracująca w Niemczech na szteli?

Pomoc w organizacji wyjazdu czy dopełnieniu formalności to nie wszystko. Istnieje jeszcze szereg korzyści, które możesz zyskać, współpracując z dobra agencją. Podstawową jest wynagrodzenie. Każda opiekunka Niemcy liczy na to, że będzie wypłacone w określonym terminie i w wysokości, jaka widnieje w umowie. Praca za pośrednictwem agencji gwarantuje terminowość i uczciwość wypłat, a dodatkowo zapewnia konieczne ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Wielu pośredników proponuje też pomoc w nauce języka obcego. Oferują przyszłym opiekunkom i opiekunom darmowe materiały edukacyjne i kursy językowe (online lub offline). Dodatkowo, dla tych osób, które pracują w okresie wakacji, świąt czy długich weekendów, przewidziane są premie i bonusy. Renomowane agencje przyznają je nie tylko stałym współpracownikom, ale też świeżo zatrudnionym.

Podsumowując, warto współpracować z renomowaną agencją, przede wszystkim ze względu na oferowane opiekunkom w Niemczech wsparcie. Kompleksowa organizacja wyjazdu, pomoc w trakcie trwania zlecenia, dostępny przez całą dobę telefon alarmowy – to daje poczucie bezpieczeństwa i spokój. Wsparcie agencji pozwala bez zbędnego stresu oddać się codziennym obowiązkom.