Marketing

7 wskazówek marketingowych dla e-commerce, aby zwiększyć sprzedaż

7 wskazówek marketingowych dla e-commerce, aby zwiększyć sprzedaż

Sklepy internetowe rozwijają się dzięki najlepszym strategiom marketingowym e-commerce. Jako marketer dla firmy e-commerce, musisz używać taktyk, które różnią się od tradycyjnych metod reklamy. W końcu Twoje działania marketingowe są ograniczone do Internetu. Na szczęście Internet jest potężnym źródłem dotarcia do konsumentów na całym świecie.

Uruchomienie kampanii email marketingowych.

Jedną z najlepszych wskazówek marketingowych ecommerce w celu zwiększenia sprzedaży jest uruchomienie kampanii email marketingowych. Podczas gdy email marketing nie jest bynajmniej nową strategią, jest on nadal bardzo skuteczny dla firm e-commerce. Głównym tego powodem jest fakt, że większość konsumentów nie kupuje produktów przy pierwszej wizycie w sklepie internetowym. Często zdarza się, że konsumenci zapominają o interesujących ich produktach i nigdy nie dokonują zakupu. Możesz wykorzystać e-maile, aby przypomnieć tym odwiedzającym o Twojej marce. Wszystko, co musisz zrobić, to przekonać ich do subskrypcji e-maili, zanim opuszczą Twoją stronę. Pozostaw formularze subskrypcji w łatwo widocznych miejscach na swojej stronie, aby uruchomić kampanie e-mail marketingowe, które zwiększą sprzedaż e-commerce. Użyj metryk raportowania email marketingu, aby zmierzyć swój sukces podczas kampanii e-commerce, jak również.

Włączenie personalizacji w czasie rzeczywistym.

Rozważ korzyści płynące z włączenia personalizacji w czasie rzeczywistym. Ta metoda marketingu dla marek e-commerce zwiększa sprzedaż, ponieważ pozwala uniknąć irytowania klientów nieistotnymi reklamami. Jeśli konsument przegląda na Twojej stronie wybór szarych trenerów, prawdopodobnie nie chce otrzymywać reklam lub promocji na jasnoróżowe buty na wysokim obcasie. Te nieukierunkowane reklamy zniechęcają odwiedzających do zakupu produktów. Jeśli zastosujesz personalizację w czasie rzeczywistym, zapewnisz, że Twoje reklamy będą w wysokim stopniu odpowiadały zainteresowaniom konsumentów. Dlatego jest to świetna strategia do generowania większej sprzedaży w Twoim sklepie e-commerce.

Sprzedawaj swoje produkty online.

Ponadto, sprzedawaj swoje produkty online, aby zwiększyć sprzedaż. Taktyka ta polega na sprzedaży ulepszonej wersji oryginalnego produktu lub oferowaniu dodatków, aby przekonać konsumentów do zakupu drogich produktów. Doskonałym sposobem na przekonanie konsumentów do zakupu drogich produktów w Twoim sklepie internetowym jest wskazanie na ulepszone cechy produktu premium. Zwróć uwagę na różnice, jakie Twoja marka wprowadziła w stosunku do oryginalnej wersji, aby skłonić odwiedzających do wybrania droższej. Inną opcją jest zapytanie konsumentów, czy chcieliby dodać inne istotne produkty do swojego koszyka przed dokonaniem płatności. Tak czy inaczej, zwiększysz swoją sprzedaż dzięki tej wskazówce marketingowej e-commerce.

Korzystaj z różnych platform mediów społecznościowych.

Kolejną obiecującą taktyką marketingową e-commerce jest korzystanie z różnych platform mediów społecznościowych. Wielu marketerów boryka się z problemem określenia najlepszych kanałów społecznościowych, które pozwolą im dotrzeć do grupy docelowej. Zamiast ryzykować i skupiać się tylko na jednej platformie, zwiększ swoje szanse na generowanie konwersji. Ugruntuj swoją markę na wielu popularnych kanałach, takich jak Facebook, Twitter i Instagram. W końcu okaże się, że niektóre kanały napędzają sprzedaż, podczas gdy inne nie. Wtedy możesz przestać wkładać wysiłek w nieefektywne kanały i skupić się na tych skutecznych. Wykorzystaj tę wskazówkę marketingową e-commerce, aby zwiększyć swoją sprzedaż.

Skup się na połączeniu produktu i stylu życia.

Co więcej, zespoły marketingu e-commerce generują większą sprzedaż, gdy skupiają się na połączeniu produktu ze stylem życia. Technika ta polega na pokazaniu konsumentom, jak Twoje produkty pasują do ich stylu życia. To powiedziawszy, musisz przeprowadzić dokładne badania rynku, aby doskonalić się w tej strategii. Dowiedz się, co Twoi odbiorcy robią w wolnym czasie i znajdź wśród nich wspólne zainteresowania. Następnie wykorzystaj zebrane informacje do stworzenia materiałów marketingowych, które pokażą, w jaki sposób Twoje produkty odnoszą się do hobby i zainteresowań konsumentów. Jeśli stworzysz angażujące reklamy w ten sposób, zwiększysz swoją sprzedaż.

Znajdź influencerów w swojej niszy.

Najlepsze zespoły marketingowe ecommerce znajdują również influencerów, którzy pomagają im dotrzeć do większej liczby konsumentów. Dowiedzą się, jak obliczyć wyniki influencerów i znaleźć najlepszych kandydatów, którzy będą napędzać Twoje wyniki marketingowe w ecommerce. Szukaj influencerów z dużą liczbą followersów na popularnych platformach social media. Poszukaj również kandydatów, którzy regularnie wchodzą w interakcje ze swoimi zwolennikami. Tego typu influencerzy skutecznie docierają do swoich odbiorców, ponieważ sami są konsumentami. Twoja grupa docelowa zareaguje na nie lepiej niż na Twoją markę, ponieważ bardziej ufa innym konsumentom. Z tego powodu, znajdź najlepszych influencerów w swojej niszy, aby zwiększyć sprzedaż e-commerce.

Inicjowanie kampanii retargetingowych.

Wreszcie, rozpocznij kampanie retargetingowe, aby zwiększyć ROI swojego marketingu e-commerce. Retargeting odgrywa ważną rolę w marketingu e-commerce, ponieważ przekonuje konsumentów, którzy wcześniej odwiedzili Twoją stronę, aby sprawdzili ją po raz drugi. Ten rodzaj kampanii wysyła reklamy do konsumentów, którzy ostatnio odwiedzili Twój sklep internetowy. Reklamy pojawiają się podczas zwykłego przeglądania Internetu. Mogą oni szukać produktu w popularnej wyszukiwarce i znaleźć reklamę Twojej strony. Ponieważ kampanie retargetingowe aktywnie przypominają konsumentom o Twojej marce, są świetnym sposobem na przyciągnięcie odwiedzających do Twojej witryny i zwiększenie sprzedaży. Skorzystaj z tej wskazówki dotyczącej marketingu e-commerce.

Chcesz zająć się skutecznym marketingiem w Elblągu? Bądź na bieżąco z wiadomościami w serwisie elblaginfo.pl

Jeśli chcesz zwiększyć ROI marketingu, musisz zastosować najlepsze taktyki marketingowe e-commerce. Po pierwsze, uruchom kampanie e-mailowe, aby stale docierać do konsumentów. Korzystaj z różnych platform mediów społecznościowych i sprzedawaj swoje produkty również online. Warto rozważyć wdrożenie personalizacji w czasie rzeczywistym, a jednocześnie skupić się w swoich materiałach marketingowych na powiązaniu produktu ze stylem życia. Znajdź influencerów w swojej niszy, którzy na co dzień wchodzą w interakcję ze swoimi zwolennikami. Dodatkowo, opracuj kampanie retargetingowe, aby utrzymać poprzednich odwiedzających wracających na Twoją stronę w celu dokonania kolejnych zakupów. Wykorzystaj te najlepsze wskazówki dotyczące marketingu e-commerce, aby zwiększyć sprzedaż.